מחברת משלי

20.01.2019

אני אוספת מחברות כפיתית!

במהלך החודש האחרון מצאתי מחברת שלא יכולתי לעמוד בפניה, מחברת משלי.

מחברת משלי היא מחברת מיוחדת המשלבת בין מחברת תכנון, יומן אישי, רשימות וספר סקיצות. כל אחד יכול לעצב את המחברת שלו ולהתאימה לצרכיו האישיים. למעשה זוהי מחברת בולט ג'ורנלינג, תמיד רציתי להתחיל לעצב לעצמי מחברת כזו אבל לא ידעתי איך להתחיל. במחברת משלי התחילו אותה כבר ואני רק צריכה להמשיך, יש בה המון רעיונות, עבורי המחברת הזו היא השראה.

 

צילום: חלבלוב

 

יצרתי קשר עם אירית וטלי מעצבות המחברת ולכבוד השנה החדשה החלטנו לפנק אחת מכן במחברת משלי (פרטים בהמשך).

 

טלי ואירית הן בעלות המותג חלבלוב ולכבוד השנה החדשה הן ענו על מספר שאלות.

 

 מי אתן?

 

אירית חוסחאלק, בת 45, נשואה + 3 ילדים מבית חנניה.

טלי הרדאבל, בת 42, נשואה + 3 ילדים מבנימינה.

 

אירית נולדה בהולנד ועלתה ארצה בשנות העשרים לחייה מתוך בחירה לחיות בארץ, אחרי שחיה במקומות שונים בעולם.

טלי נולדה בשבדיה ועלתה ארצה בילדותה עם משפחתה.

 

אירית מעצבת גרפית בעלת שני תארים בתחום, עם כעשרים שנות ניסיון בגרפיקה.

טלי עיתונאית ועורכת, בעברית ובאנגלית, עם ניסיון של 15 שנה בעיתונות הארצית.

 

 

ספרו לי איך הכל התחיל?

 

לפני כמה שנים נפגשנו דרך חברה משותפת מתוך רצון לייצר משהו ביחד, הקשור לתחום הדפוס. החיבור היה מיידי ולאחר זמן הבשלה ומספר רעיונות, הגענו שתינו באוגוסט 2015 למפגש מחודש שהוליד את החלבלוב הראשון.

 

איך הגעתן לתחום הזה?

 

אנחנו אוהבות דפוס, מוצרי נייר, גרפיקה וטקסט. משם נולד הרעיון לייצר דבר חדש המחבר בין כולם. רצינו לייצר מוצר שלא ניתן להגיע אליו דרך האינטרנט או הטלפון, כזה שמעניק זמן נייר, במקום זמן מסך. מוצר שאין לו מועד והוא נכון תמיד. כך נוצר חלבלוב, הגרסה למבוגרים. מתוך בקשות רבות וחוזרות של הקוראים, לייצר חלבלוב לילדים, החלנו לאחר מספר חודשים לייצר את חלבלובון, גרסת הילדים. הגרסה באנגלית עלתה אף היא מתוך בקשות שהגיעו אלינו, ומתוך החיבור שלנו לאנשים שאינם דוברים וקוראים עברית. חלבלוב באנגלית מאפשר את אותם הדברים, אבל עם חיבור לישראל.

 

איך נבחר השם חלבלוב?

 

זהו פרח בר שצומח בכל העולם ומתחדש כל הזמן, בדיוק כמו שאנחנו רוצות להיות: רב תרבותיות, רחבות אופקים, לא קופאות על השמרים. חוץ מזה שעם כל ה"למדים" זה נשמע מצוין, ובאנגלית אומרים Euphorbia שזה בכלל לוקח למחוזות נעימים מאוד.

 

מה אתן הכי אוהבות בעבודה שלכן?

 

אחד הרגעים הנהדרים ביותר הוא להוציא את המוצרים שלנו מבית הדפוס, ולפתע כל מה שעבדנו עליו במשך שבועות או חודשים קם לחיים חדשים. אנחנו נהנות מאוד מהתגובות במיילים ובטלפון מקוראים צעירים ומבוגרים, שחשוב להם לחלוק אתנו את ההנאה הגדולה שחלבלובון, ספרי המשחקים ומחברות התוכן מעניקים להם. זה כיף אדיר.

 

מה אתן פחות אוהבות בעבודה שלכן?

 

יש הרבה עשייה שאיננה קשורה ביצירה עצמה, כמו מכירות, שיווק, פרסום, עבודה מול חנויות, וכמובן ואיך אפשר בלי גבייה. כל אלו חשובים באותו האופן, ואנחנו עושות אותם עם עזרה מבחוץ.

 

מהם מקורות ההשראה שלכן?

 

העבודה על כל גיליון נפתחת בשיחות שלנו ובהעלאת רעיונות משותפת, אירית אחראית על הצד החזותי וטלי על המילים. הדיאלוג ממשיך בכל שלבי העבודה, תוך שיתוף מתמיד והתייעצות, כולל עם אנשים בסביבתנו המהווים קבוצות מיקוד. היצירה של כל מגזין נמשכת כחודש.

חוץ מזה שתינו אוהבות מאוד לטייל בטבע, ללכת בהרים, לקרוא ספרים ולבלות. אווירה משוחררת והרבה חופש מעניקים גם מרחב יצירתי פורה. חוץ מזה שאין כמו לשבת בחוץ ביחד ולשתות קפה כדי למצוא חצי טון של רעיונות חדשים.

 

על מה אתן עובדות עכשיו?

 

המוצר הבא והמרגש מאוד שלנו הוא: חדרי בריחה מנייר שיצאו בקרוב מאוד. מדובר במארז של מפות מודפסות ועליהן סיפורי-חידות מאויירים להפליא. אנחנו מפתחות מוצרי נייר נוספים ונלווים, דוגמת מפות קרטון גדולות ומיוחדות, ספרי משחקים לנסיעות ומוצרים נוספים.

 

מהו החזון והחלום לגבי המשך?

 

להמשיך עם "חלבלובון" מגזין הילדים ולהגיע לקוראים רבים בישראל וגם מחוץ לה, כי יש הרבה ילדים שקוראים עברית מעבר לים ויכולים ליהנות ממנו מאוד. בשלב מסוים נרצה לתרגם את ספרי המשחקים ולהגיע לילדים בשפות אחרות.

 

מה אתן מאחלות לעצמכן?

 

להמשיך ביחד להתפתח, ליצור ולהמציא את עצמנו מחדש בכל בוקר כשאנחנו נפגשות, ומצליחות כמעט בכל מפגש לחשוב על רעיונות אחרים, מקוריים ומצחיקים, שגורמים לנו בהתחלה ולאחרים בהמשך הרבה שעות של הנאה.

 

מה עוד חשוב לכן שנדע?

 

כתבי העת, ספרי המשחקים ומחברות התוכן של חלבלוב מעניקים לקוראים זמן מיוחד במינו, נטול פרסומות, מודעות, או אייקונים מוכרים. זהו זמן "תמים" ומשוחרר, שמאפשר לעשות הפסקה מתוך העומס הקיים, ולהתנתק מצד אחד, מצד שני להתחבר למשהו בסיסי ונעים. לצייר, לכתוב, לשרבט, להוציא מעצמי. בשביל עצמי או בשביל אחרים.

תוכלו למצוא את מוצרי חלבלוב בחנויות ספרים ומשחקים עצמאיות ברחבי הארץ, בחנויות מוזיאונים, חלק מהמוצרים נמכרים ברשתות "סטימצקי" ו"צומת ספרים" ואת המגוון כולו אפשר להזמין באתר חלבלוב ולקבל הביתה.

מעונינות לזכות במחברת משלי? הנה הפרטים המלאים:   ההגרלה הסתימה!! 

 

  • שלחי מייל עם הכותרת "מחברת משלי" לכתובת Info@halavluv.com

  • הרשמי לניוזלטר שלי כדי שאשלח לך מייל, אולי את הזוכה, ולכתוב כאן בתגובות שאת מעונינת להשתתף בהגרלה

 

ההרשמה תמשך עד 13.02.2019

תאריך ההגרלה: 14.02.2019

ההגרלה תתבצע באופן רנדומאלי מתוך הבנות שביצעו את כל השלבים וכתבו לי כאן בתגובות ע"כ.

שמה של הזוכה יפורסם בבלוג ובאתר פייסבוק של חלבלוב, כמו כן ישלח מייל לזוכה.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן