סיור חושים וזכרונות ילדות עם שרה גלב

18.03.2019

 

את שרה הכרתי בסיור חושים וזכרונות ילדות שהיא מעבירה בשוק הכרמל. הצבעוניות, הטעמים והריחות של השוק בשילוב הסיפורים המרתקים של שרה מחזירים אותנו אל מחוזות העבר וזכרונות מתוקים של ילדות. 

 

חוויות הילדות שלי מעוררות בי שמחה ומציפות אותי באושר, הרגשת בטחון, הבית והמשפחה מהווים עבורי עוגן מאז ועד היום. בדוכן העלים הירוקים, שרה מבקשת מאיתנו לבחור עלים שמחברים אותנו לילדות, אני בחרתי שמיר שתמיד מזכיר לי את המנה האהובה עלי ביותר, פלפלים ממולאים אותם היתה מכינה סבתי במיוחד בשבילי.

 

שרה מתגוררת בסמוך לשוק ומרגישה שם כבת בית היא מובילה אותנו בין הדוכנים השונים, הסמטאות הקסומות ומזרימה נשנושים וטעימות בקצב, ואנחנו פותחות את ליבינו, צוחקות, רוקדות, כותבות ומתחברות לשורשים.

 

 

בקשתי משרה לענות לי על מספר שאלות

 

מי את שרה גלב? 

 

אני חושבת שאני בן אדם שהמוח שלו חסר מחיצות – אצלי הכל מתערבב – ריח שהופך למילים , טעמים לאסוציאציות , צבעים למקומות שונים. אני חושבת שהחושים עובדים אצלי מאד חזק ומחברים אותי לרגשות. כך אני גם מבשלת – מתוך הבטן והלב ואף פעם לא ממתכון. כמו כן אני מאד אוהבת סיפורים – אני כל הזמן מצותתת לשיחות של אנשים ובכלל אני אוהבת להתבונן זה מה שמפעיל אצלי את הדמיון. אני גם כותבת רומן אז אני אוספת השראה כל הזמן. חוץ מזה אני מאד מחוברת לים – זה לגמרי חלק מהזהות שלי.

 

 

איך הגעת למה שאת עושה היום?

 

לקח לי הרבה שנים למצוא את מה שהלב אוהב. תמיד עבדתי עם אנשים ( הדרכתי טיולים , עבדתי בטלויזיה , עם נוער במצוקה ) אבל זה לא היה מספיק מדויק. היום הוספתי לאנשים גם אוכל , סיפורים , כתיבה ורגשות – אז מבחינתי זה שילוב של כל הדברים שאני אוהבת .

 

למה שאנשים יבואו דווקא לסיורים שלך?

 

הסיורים שלי הם אחרים . הם מחברים – בין החושים , האוכל הרגשות והסיפורים . זה לא סיור טעימות רגיל בשוק – אצלי השוק משמש כהשראה – הוא מחבר אותנו לחושים והם מאפשרים לנו להציץ פנימה ולדוג מתוכנו חוויות , דמויות משמעותיות וזיכרונות . הסיור שלי הוא לא רק טיול בשוק אלא הוא טיול אל עצמנו .

 

מה את הכי אוהבת בעבודה שלך?

 

אני מרגישה שאני זוכה לשמוע סיפורים . אני לא המרכז בסיורים שלי אלא כל בן אדם והסיפורים האישיים שלו . מבחינתי זה להכיר דמויות , מקומות , מאכלים , היסטוריה וחוויות אינטימיות של אנשים. הם נותנים לי להציץ בנשמה שלהם , בזיכרונות ילדות שלהם – בגרעין. זה מאד מרגש . כמובן שזה תמיד מפגיש אותי עם הסיפור שלי אז זה השראה בלתי פוסקת .

 

ספרי לי על מפגש מעניין\מיוחד עם אדם שפגשת?

 

וואו. ממש כל סיור יש מפגשים מעניינים – כי אנשים הם מיוחדים . ובכל זאת- לפני שבועיים הייתה לי קבוצה מקסימה של חברות טובות . למחרת הסיור אחת מהן התקשרה ושיתפה שהבן שלה הוא הלום קרב . אחרי הסיור והחיבור המובהק בין אוכל ורגשות היא הבינה שבפעמים שהוא ממש שיתף אותה במה שקרה – זה היה ליד השולחן כשהיא האכילה אותו . האוכל גם פתח אותו וגם זה שהיא דואגת לו אפשר לו להיפתח ולסמוך. זה כמובן ריגש אותי שהיא התקשרה לספר לי את זה .

 

ספרי לי על זכרון ילדות\אירוע שעיצב את דמותך?

 

אני מתעסקת בסיפורי אוכל אולי כי בבית שלי לא היה הרבה , אימא שלי פשוט שנאה את המטבח . היה הרבה לחם וקוטג'. אני בהחלט זוכרת אותי מסתכלת על סנדויצ'ים מושקעים של ילדים וארוחות צהריים חמות .

 

מה לקחת משרה הילדה לשרה של היום?

 

שרה הילדה חייתה בעולמות דמיוניים . מכאן היצירתיות , הכתיבה , ההתבוננות. היום אני מתחברת עוד ועוד למציאות – אבל שומרת ואוהבת את העולם הדמיוני של שרה הילדה וכמובן על הזכות לחלום .

 

איזו דמות מהווה עבורך מודל?

 

האמת שכל בן אדם שבונה לעצמו חיים שהוא מרוצה מהם – זה ממש לא חייב להיות נורמטיבי – אלא מישהו שמכיר את עצמו ויודע מה שעושה לו טוב.

 

מה מקור ההשראה שלך?

 

האמת מעל הכל – אני חושבת שזו האופטימיות שלי – גם אם קשה אני תמיד בטוחה שדברים יסתדרו.

 

מה מלהיב אותך?

 

אני מאד אוהבת טיולים בעולם – אם זה טיולי גלישה או נסיעה להודו. כל מקום בעצם . לראות איך אנשים חיים , מה הם אוכלים , איזה תבלינים או פשוט לנסוע ולהרגיש את הרוח בשיער ולהביט החוצה ולראות את הנוף .

 

איפה את רואה את עצמך בעוד 20 שנה?

 

אני רואה את עצמי גרה ליד הים , עדיין מנחה סדנאות וסיורים כי זה אינסופי – החיבור בין אוכל , רגש , סיפורים וכתיבה אף פעם לא משעמם ומאפשר דברים חדשים כל הזמן . מקווה שאסיים עד אז את הרומן הראשון חחח  ואכתוב עוד.

 

מה את מאחלת לעצמך?

 

שהסדנאות והסיורים יקחו אותי לחול.

 

אם הראיון הזה עורר בכם סקרנות ותרצו לחוות את השוק בצורה קצת אחרת עם שרה גלב תוכלו לפנות אליה באופן ישיר בטלפון 052-3824492  תוכלו גם לקרוא עוד על הסיורים של שרה בדף העיסקי סיפור באוכל

 

תודה לדנה סתוי מהבלוג זמן איכות שארגנה את הסיור ולכן חברותי הבלוגריות שתמיד כיף להפגש.

  

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן