שבוע הספר העברי

12.06.2018

"לשכת הספר של אגודת הסופרים והספרות העברית החליטה להכריז בחוה"מ פסח על "יום הספר העברי". ביום זה ערכו נשפים, חגיגות, הרצאות, אספות עם, הגרלות, קונצרטים וכדומה, שמטרתם תעמולה ופרסום לספרות העברית. לימים אלה תוציא לשכת הספר גיליון מיוחד, גדול תבנית ומצויר שבו ישתתפו כל סופרי א"י ולו גם בפרק אחד, או באפוריסמוס, ההכנסה של הימים האלה תוקדש למפעלי האגודה"

 

זוהי ההודעה שנמסרה לציבור בדבר קיום "יום הספר העברי". את הרעיון יזמה בקיץ 1926 המו"לית ברכה פלאי, במסגרתו הוצבו דוכנים למכירת ספרים מוזלים בשדרות רוטשילד בתל אביב. מאז ועד לשנת 1958 התקיימו מפעם לפעם אירועים כדוגמת "יום הספר העברי" הראשון.

 

בשנת 1959 יזם המשורר והסופר שלמה טנאי את "שבוע הספר העברי" במתכונתו הנוכחית, החל משנת 1961 "שבוע הספר העברי" מתקיים כל שנה בחודש יוני בערים רבות ברחבי ישראל. היריד הגדול בתל אביב מתקיים בכיכר רבין (היו שנים שמשקולי בטחון היריד התקיים במקומות אחרים ברחבי תל אביב).

 

השנה נפלה בידי זכות גדולה מאוד להיות חלק מקהילת הקוראים המשפיעם של ידיעות ספרים, עבורי זו חוויה מיוחדת במינה ומעשירה. בתחילת כל חודש אני מקבלת את קופסת ההפתעות האדומה שלי, ובהתרגשות רבה פותחת אותה לגלות מהם הספרים הנבחרים לחודש הקרוב. במהלך החודש אנו קוראים את הספרים הנפלאים ומנהלים דיונים בפורום יעודי בפייסבוק. בנוסף מתקימים ארועים מיוחדים כמו מפגש עם סופרים, כבר יצא לי לפגוש את דניאל שנער שכתב את רב המכר "שמים אדומים" ואת נאוה מקמיל עטיר שכתבה את "יד אחות".

 

 

כשהייתי ילדה הורי לקחו אותי ואת אחי כל שנה לכיכר רבין לשבוע הספר וקנו לכל אחד מאיתנו ספר או שנים אני זוכרת שהיינו כ"כ נלהבים וחיכינו להגיע הביתה ולהתחיל לקרוא את הספרים. השנה הגעתי לכיכר רבין לדוכן של הוצאת ידיעות ספרים כדי להמליץ על הספרים הנפלאים שקראתי במהלך השנה האחרוניה ובכלל. עבורי זו היתה חוויה, להכיר באופן אישי את חברי הקהילה, לפגוש את הסופרים שהגיעו לחתום על הספרים אלון חילו, יעל ערד, אהוד אולמרט ואיריס אליה כהן ובעיקר להמליץ לאנשים על הספרים.

 

שבוע הספר 2018 מתקיים ברחבי הארץ עד מוצאי שבת 16/6, ממליצה לכם לצאת מהבית ולקנות ספרים.

 

אם תרצו המלצות לספרים כדאי לכם לקרוא על דמעות של אהבה, שמים אדומים.

 

אשמח אם תשתפו אותי בחוויות שלכם משבוע הספר, וכמובן איזה ספרים קניתם ועל אילו ספרים אתם ממליצים.

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן