דלת מול דלת - הדס ליבוביץ

27.01.2019

כשנתקלתי בפוסט של שרית פליין בעלת הבלוג אוצר מילים על מפגש בסלון ביתה עם הסופרת הדס ליבוביץ, שמחתי מאוד, בדיוק סיימתי לקרוא את הספר וכ"כ נהנתי לקרוא על המצבים היומיומיים המתרחשים בחיינו. שתי הדמיות המרכזיות רלי ואוסי מוקצנות אך יכולתי להזדהות עם כל אחת מהן אוסי הקריריסטית ורלי שכל עולמה סובב סביב הילדים. הספר גרם לי לחשוב על הציפיות שלי מעצמי ועל האמהות שלי. 

 

 

אוסי אשת קרירה, אמא לעידו בן השנה וחצי, נשואה לאיתן היטקיסט שמרבה לטוס לחו"ל, והיא בחודש השביעי להריונה. אוסי מתוכננת ומתוקתקת לובשת חליפות ונעלי עקב, אוכלת אוכל אורגני, ויש לה בית מהג'ורנלים. 

 

רלי, השכנה ממול, עקרת בית, אם לארבעה ילדים, בת מתבגרת ושלושה בנים , בעל בשירות קבע שחוזר הביתה בסופי שבוע וכלבה. רלי מגדלת את ארבעת ילדיה כמעט לבדה. היא במרדף יומיומי אחר מתלות הבית: כביסות, בישולים ופגישות בבית הספר. היא חייה בכאוס מתמיד. 

 

שי סלע, סוכן נדל"ן ממולח, מציע לרלי מרפסת שמש במסגרת פרויקט תמ"א 38, עבור רלי מרפסת השמש מסמלת את החופש, ולו רק לכמה רגעים בהם היא תוכל להתנתק מהמולת הילדים ואולי אפילו תזכה לראות את הים בימים בהם הראות טובה. רלי כ"כ קרובה להגשים את חלומה, היא רק צריכה את הסכמת דיירי הבניין לפרויקט. 

 

כשהבוס של אוסי מחליט לפטר אותה כל עולמה מתערער. היא חוזרת הביתה בשעת בוקר ופוגשת במעלית את רלי השכנה מהדלת ממול היא פורצת בבכי ישר לזרועותיה של רלי. כך למעשה מתחיל להרקם קשר בין השכנות שלכאורה לא ברור מה מחבר בינהם, האם יצליחו אוסי ורלי ליצור יחסי חברות?

 

ספר קליל ונעים לקריאה, מעורר הזדהות. הספר מציג סוגיות מחיי היומיום איתם נשים רבות נאלצות להתמודד כגון זוגיות, הורות, קרירה ועוד. אני נהנתי לקרוא את הספר של הדס ליבוביץ ומחכה כבר לספר הבא. 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן