שנת הבלוגינג הראשונה שלי

06.01.2019

חשבתי רבות על פוסט בנושא סיכום שנה וההחלטות לשנה הבאה , אבל לא בא לי! 

בחרתי להתייחס לשנת הבלוגינג הראשונה שלי, ולעשות לעצמי ראיון אישי, יאללה מתחילם....

 

איך הכל התחיל?

 

אני מציבה לעצמי מטרות  ויעדים בחודש יולי בסמוך ליום הולדתי, אחת המשימות שלי בשנה שעברה היתה פתיחת בלוג מבחינתי זו היתה פריצת גבולות, אני לא אדם שאוהב לחשוף את עצמו, תמיד כתבתי רק למחברת כך שעבורי נדרש אומץ כדי לפתוח את הבלוג, אז שחררתי את הפחדים ויצאתי לדרך.

 

"אתה אמיץ יותר ממה שאתה מאמין, חזק יותר מאיך שאתה נראה וחכם יותר מכפי שאתה חושב." (פו הדוב)

 

מה הרווח שלי מפתיחת הבלוג?

 

בראש ובראשונה הכרתי אנשים מקסימים, נחשפתי לבלוגרים מתחומים שונים, יצאתי לסיורי בלוגרים ברחבי הארץ וגיליתי מקומות חדשים, אפשר לקרוא את הפוסט על הסיור בזכרון יעקב ויש לי עוד 2 חובות (סיור ברמלה, וסיור בעמק יזראל), נפגשתי עם בלוגריות לבלוג קלאב, בכל מפגש אחת הבלוגריות מעבירה הרצאה בתחום הקרוב לליבה וצפי המדהימה אופה לנו עוגות טעימות. 

תוך כדי הקמת הבלוג למדתי המון תחומים חדשים כמו: בניית אתרים, אינסטגרם (עוד לא מיישמת), סדנאת כתיבה, שיווק, ועוד.

השאלה מה נשאר אחרי מותו של אדם העסיקה אותי רבות כשאבי נפטר לפני כתשע שנים, אז נכון יש לי שלושה ילדים נפלאים שאני מאוד גאה בהם, וגם בתחום המקצועי יש הצלחות רבות אבל אז בתקופה ההיא חשבתי להשאיר ספר לילדים משהו שיעבור מדור לדור במשפחתנו ויכיל תובנות לחיים, מתכונים אהובים, הבלוג נותן מענה חלקי למחשבה ההיא זו שהחלה לפני כתשע שנים.

הבלוג הוא גם מקום המאפשר לי להשמיע את קולי ואולי חלק מהדברים שעליהם אני כותבת יסייעו במידה זו או אחרת לאנשים אחרים.

 

 

אילו משברים חוויתי במהלך השנה בבלוג?

 

להיות בלוגרית (הנה אמרתי את זה, אני בלוגרית! אני בלוגרית!) זה לא בא ברגל זה דורש מחויבות רבה לעצמך ולקוראים שלך, השקעה גדולה מאוד, יצירתיות, ניהול זמן, רעיונות, מקוריות, פרסום, שיווק, שיתופי פעולה, ידע טכנולוגי, ידע בצילום והרשימה עוד ארוכה ולכל בלוגר יש את הדרך שלו לעבור כדי לכבוש את היעד הבא.  

כשפתחתי את הבלוג חשבתי שאפרסם פוסט אחת לחודש אבל הבנתי שזה לא מספיק ואני צריכה לפרסם פוסט אחת לשבוע, אז כבר הבנתם שאני טובה ברשימות ולכן הכנתי לעצמי רשמת רעיונות לפוסטים ויצאתי לדרך.

כשחשבתי על הנושאים עליהם אכתוב בבלוג ראיתי לפני בלוג העוסק בנושאים של צמיחה אישית כמו ניהול זמן, מיקוד, ערכים, חוזקות, חולשות אבל פתאום הבנתי שאני צריכה לחשב מסלול מחדש ויצא שהפוסטים עוסקים בנושאים שאני אוהבת ובמה שעושה לי כיף בנשמה, הקשבתי ללב.

המשבר הגדול שחוויתי היה אחרי החגים, הוא לא היה קשור לבלוג אלה למשבר אישי שפשוט שיתק אותי ולא יכולתי לכתוב, ליצור או להמשיך את הפעילויות עם קבוצת הבלוגרים - אז התנתקתי וגם עשיתי הפסקה בכתיבת הפוסטים, הרשתי לעצמי לקחת פסק זמן ולהתחזק והנה אני שוב כאן מלאה באנרגיות חיוביות כותבת ויוצרת.

 

“כשאתה משנה את הצורה שבה אתה מסתכל על דברים, הדברים שאתה מסתכל עליהם משתנים.”​ וויין דייר

 

מהן מקורות ההשראה שלי?

 

כמעט כל דבר - אנשים, טבע, ים, מקומות יפים, ספרים, תמונות,חוויות

 

 

מהו הפוסט האהוב עלי?

 

יש כמה פוסטים שמשמחים אותי ומעלים בי חיוך:

  • הפוסט שכתבתי על חנויות יצירה בניו יורק, הפוסט מחבר בין שתי עולמות שאני אוהבת מאוד האחד יצירה והשני טיולים ואם כבר טיולים וחופשות אז למה לא בניו יורק.

  • הפוסט "הקשיבי לגופך" בו חשפתי משהו מאוד אישי אבל גם העברתי מסר שהוא מאוד חשוב.

  • הפוסט על אבי שנפטר אולי זה לא הפוסט שכתוב הכי טוב אבל עבורי הוא מאוד משמעותי.

 

מהו הפוסט שאני פחות אוהבת?

 

עברתי על הפוסטים שלי כדי לענות על השאלה, הבלוג הוא כמו ספר זכרונות לדברים המתרחשים בחיי, כמעט כל פוסט מעלה בי  חיוך. מצאתי אחד שאני פחות אוהבת, גם כשכתבתי אותו לא התחברתי אליו, אבל היעד הוא פוסט בשבוע (זוכרים?) ולא היה לי על מה לכתוב כבר הייתי כבוייה אז הכרחתי את עצמי לכתוב ויצא הפוסט על הקניות שלי ברשת. זה פוסט יחסית קל לא צריך לחשוב הרבה. ואז באה השתיקה!

הייתה לי שנה אישית מאתגרת מאוד אך היו בה גם הרבה רגעים של שמחה, אהבה, יצירה ועשיה. 

 

מה התוכניות שלי לשנה הבאה?

 

אני רוצה לפתוח 2 פינות חדשות בבלוג:

  • לכתוב על נשים, אני מאמינה שיש המון כח בנשים ובא לי לארח בבלוג שלי נשים ולספר את הסיפור שלהן. 

  • לפני המון שנים ראיתי סרט על בחורה שאהבה מאוד לבשל והיא כתבה בלוג על הבישול ע"פ המתכונים של שפית אותה היא העריצה - זו ההשראה, חשבתי לפתוח פינה "בעקבות המלצות של בלוגרים" לא בדיוק יודעת לאן זה ילך (אגב מי שזוכרת איך קוראים לסרט אשמח לשיתוף). 

 

מה אני מאחלת לבלוג שלי?

 

בשנה שחלפה הבלוג היה עבורי מעיין יומן מסע אישי, זכרון לשנה שחלפה, אני מרגישה שכיף לי לעבור בין הפוסטים השונים.

השנה אני רוצה לקחת את הבלוג למקום אחר: להגדיל את כמות הקוראים, ליצור שיתופי פעולה עם עסקים/בלוגרים.

 

שתהיה שנה נפלאה ומלאה בעשייה והגשמת משאלות.

 

אני לא יכולה לסגור את הפוסט הזה מבלי לומר תודה לחברותי הבלוגריות על הדרך המשותפת.

תודה ענקית במיוחד לגלית קידר בעלת הבלוג שעמום הוא בחירה ומנהלת קבוצת הפייסבוק בלוגרים ישראלים: תמיכה, שת"פ ומוטיבציה. ולצפי ריכטר הדר בעל הבלוג ברקיע השביעי ומנהלת קבוצת הפייסבוק בלוג קלאב.

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן