שמיים אדומים - דניאל שנער

29.05.2018

השמים היו אדומים ביום בו נולדו סער ועלי, האחד נולד בירושלים והשני בשכם.

 

סער היה ילד מבריק ומחונן שכבר בגיל צעיר הקים חברת יעוץ מצליחה בתחום אבטחת אתרים.

 

עלי העביר את ילדותו בבית, בבית הספר ובמגרש הכדורסל. הוא היה בן שש כשהחלה האינתיפאדה, אביו אסר עליו להשתתף במהומות. עד מהרה הרגיש עלי בחוסר שקט, היתה לו יותר אנרגיה מכפי שיכל להכיל וע"כ הוסיף לתחביביו איגרוף.

 

סער ועלי נפגשים לראשונה בתוכנית "מנהגי המחר" אשר שולחת נערים מישראל, מארצות הברית, מפלסטין וממדינות ערב נוספות למחנה קיץ בארצות הברית. סער ועלי הפכו לחברים טובים, והם ממשיכים להיפגש במהלך השנים.

 

"אל תהרוג חפים מפשע, אתה שומע? הכיבוש משחית…. ואתה אל תהיה לי טרוריסט. ואל תלך לזרוק אבנים על מחסומים, בפעם הבאה אולי אני אהיה החייל שם". כך נפרדות דרכיהם, סער מתגייס ליחידה מובחרת במודיעין ואילו חייו של עלי משתנים והוא הופך לטרוריסט אכזרי בעקבות מות אחיו.

 

דרכיהם של סער ועלי מצטלבות שוב ושוב בסמטאות הקסבה של שכם, ברחובות תל אביב, בשדה התעופה באירופה ובפינות הנידחות ביותר של אפגניסטאן ואפריקה – עד לסוף הבלתי נמנע.

 

זהו מותחן ריגול עוצר נשימה, המתאר את הסכסוך הישראלי - פלסטיני מזווית הראייה של צעיר ישראלי וצעיר פלסטיני, ואת נקודות המבט השונות לאותו אירוע "הרי הכל בעיני המתבונן". כמו הסכסוך הישראלי - פלסטיני גם בספר העימות אינו מסתיים בהכרעה מוחלטת.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן