זאת שהיתה כאן קודם - ג'יי-פי דילייני

10.07.2018

זהו מותחן פסיכולוגי, הכתיבה טובה וקולחת, המתח נבנה לאורך העליליה. החיבור בין אדריכלות לטכנולוגיה היה מרענן וגרם לי לחשוב רבות עד כמה אנו תלויים בטכנולוגיה ועד כמה היא משפיעה על חיינו. 

 

הסיפור מסופר ב-2 נקודות זמן שונות עבר והווה לסירוגין, במרכז העלילה 2 נשים, אמה וג'יין ובית אחד, הבית ברחוב פולגייט 1. לא כל אחד נמצא ראוי לדור בבית בפולגייט 1 , יש הרבה תנאים ובקשות שלעיתים נראות מוזרות ואפילו פולשניות ויש גם רעיון עם האדריכל אדאורד מונקפורד.

 

אמה

 

אמה ובן זוגה סימון מחפשים מקום מגורים חדש ובטוח לגור בו לאחר פריצה טראומטית שארעה בדירתם. אמה פוסלת בזו אחר זו את הדירות שמראה לה המתווך כיוון ששכר הדירה גבוה ו\או שאינה מרגישה בטוחה בדירה עד שהיא מגיעה לבית ברחוב פולגייט 1. הבית הוא יצירת מופת אדריכלית, בית מינימליסטי המשלב טכנולוגיה עדכנית ביותר. שכר הדירה נמוך ביחס לשאר הדירות שראו אבל בבית הזה יש חוקים שחייבים לעמוד בהם. סימון חושש מהחוקים ואילו אמה מרגישה שהכללים יכולים להכניס קצת סדר לחייה ויגרמו לה להרגיש בטוחה. 

 

ג'יין

 

אחרי טרגדיה אישית ג'יין צריכה התחלה חדשה. כאשר היא מגיעה לבית בפולגייט 1 היא מתפאלת מהחלל ומהארכיטקט. לאחר שעברה ג'יין לביתה החדש היא מגלה שהדיירת הקודמת נמצאה מתה במדרגות הבית. הגילוי אינו נותן מנוח לג'יין והיא מנסה לגלות את האמת אודות הדיירת הקודמת שבאופן מוזר דומה לה במראה.  ככל שג'יין מעמיקה בחקירת המוות של הדיירת היא מגלה עובדות מטרידות לגביה. האם חייה של ג'יין נמצאים בסכנה?

 

אין לי זמן לאנשים שלא מתאמצים להשתפר. מסכימה / לא מסכימה 

אני מנסה לעשות דברים כמו שצריך גם כשאין בסביבה אף אחד שישים לב. מסכימה / לא מסכימה 

אני מתרגזת כשדברים לא קורים כמו שתכננתי. מסכימה / לא מסכימה 

בדר"כ יש פער גדול בין המטרות שאני מציבה לעצמי לבין התוצאות שאני משיגה. מסכימה / לא מסכימה 

 

  

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן