דמעות של אהבה - אליסון ריצ'מן

11.04.2018

רומן היסטורי מרגש וסוחף המגולל את סיפורם של סלומה ואוקטביו שנאלצים לעזוב את ארץ מולדתם בשל שלטונו הדיקטטורי והאכזרי של אוגוסטו פינושה אשר תפס את השלטון מידיו של סלוודור איינדה, בספטמבר 1973 בהפיכה צבאית אלימה. מתנגדי המשטר נחטפו, עונו עינויים קשים ואף נהרגו במהלך תקופת שלטונו של הרודן. צ'יליאנים רבים  היגרו מהמדינה בתקופת שלטונו.

 

אוקטביו הרומנטיקן מחזר אחרי סלומה באמצעות מילותיהם של משוררים גדולים, לא עובר זמן רב עד שסלומה מתאהבת בו, הם מתחתנים ומקימים משפחה. כאשר עולה לשלטון המשטר הצבאי של פינושה, אוקטביו לא מסתיר את דעותיו נגד השלטון הדיקטטורי, סלומה מתחננת בפני בעלה  לדאוג לביטחון משפחתו ולא להתבטא כנגד המשטר החדש, אולם אוקטביו אינו שומע לתחנוניה של אשתו.

 

חייהם עולים על שרטון כאשר סלומה נחטפת בידי חיילים ועוברת עינויים קשים, אוקטביו עושה כל שביכלתו לשחרר את אישתו מן התופת ומוצא מקלט מידיני עבור משפחתו בשוודיה. שם סלומה פוגשת את סמואל, פסיכיאטר יהודי, בן לניצולי שואה מצרפת, שמסייע לה להתגבר על הטראומה שעברה בצי'לה.

 

חיי הנישואים של סלמוה ואוקטביו עוברים טלטלות רבות, בחלוף הזמן סלומה מתפייסת עם עברה ומנצחת את הצלקות שלה ואף מוצאת את דרכה בחזרה אל זרועתיו של אוקטביו.

 

זהו סיפור אהבה טראגי אבל עם סוף טוב. כל אחת מהדמויות נושאת עימה סוד מהעבר ומכשול עליו היא מנסה להתגבר. העלילה סוחפת ומרגשת ממליצה בחום.

 

 

 

Share on Facebook
Please reload

Please reload

בואי נשמור על קשר במייל:
:פוסטים אחרונים
:אודותי
רוצים לקבל עדכונים למייל? הרשמו כאן